Crvena zvezda je savladala ekipu Vojvodine

U drugoj utakmici plej-ofa Zvezda savladala Vojvodinu ŽFK Vojvodina - ŽFK Crvena zvezda 1:4

Crvena zvezda je savladala ekipu Vojvodine u drugom kolu plej-ofa Super lige Srbije za žene rezultatom 1:4. Novosađanke su u Fudbalskom centru Vujadin Boškov ugostile Beograđanke, međutim nisu imale dovoljno snage da naprave iznenađenje.

Na početku utakmice je bilo jasno da će gostujuća ekipa odmah preuzeti inicijativu, a prvi gol na utakmici postigla je Mirela Tenkov već u petom minutu meča. Igračice Vojvodine su se branile ostatak poluvremena, a u 34. minutu Tijana Đorđević postiže drugi gol i duplira prednost gostujuće ekipe.

Početak drugog dela igre takođe je obeležila ekipa Crvene zvezde, te je u 49. minutu treći gol ponovo postigla Tijana Đorđević. Pokušale su Novosađanke da priprete i pokažu svoju prepoznatljivu igru, a za trud su nagrađene počasnim golom na utakmici koji je postigla Ivana Trbojević u 73. minutu. Međutim, slavlje domaćih igračica nije dugo potrajalo, budući da su naše fudbalerke minut kasnije primile četvrti gol koji je dala Mirela Tenkov.

Crvena zvezda je ovom pobedom došla na samo dva poena razlike u odnosu na Spartak koji je izgubio utakmicu od Mašinca. Sledeća utakmica u kojoj Vojvodina dočekuje Mašinac igraće se 5. maja sa početkom u 17:30 časova.