U 13 kolu Razvojne lige Srbije

Vojvodina u derbiju bolja od Spartaka ŽFK Spartak- ŽFK Vojvodina 0:7

U 13. kolu Razvojne lige Srbije, odigran je vojvođanski derbi u Subotici. Mlade novosađanke nisu ništa prepustile slučaju, jer put do odbrane titule vodio je preko severa Bačke. Vojvodina je izvela najjači sastav, vec od samog početka utakmice videla se velika želja za trijumfom.

Dobrih 15 minuta se plela mreža oko Spartakovog gola. Milica Beronja se nakon jednog kornera, najbolje snašla i dovela svoj tim u vodjstvo. Nekoliko minuta kasnije, desio se najlepši trenutak na utakmici. Lena Marjanović je prošla desnom stranom terena i sa ruba šesnaesterca usledio je pravi projektil, lopta se zarila u suprotne rašlje.

Do kraja prvog poluvremena, u listu strelaca se upisala i  Živana Stupar. Ona je rutinskim šutem sa desetak metara postavila konačan rezultat prvog poluvremena 3:0.

U nastavku meča razigrala se i Adriana Derviši, koja je dva puta poslala loptu iza leđa protivničkog golmana. Do kraja susreta, Milica Beronja i Živana Stupar su postigle golove za Vojvodinu. Sa ova tri boda, Vošine princeze su zadržale čelnu poziciju i istakle svoju ozbiljnu kanditaturu za odbranu titule. Na ovoj utakmici za naše kadetkije debitovala je Nikolina Milić.

Vojvodina je nastupila u sastavu: Perenčević, Marjanović, Milić (Vuksanović N.), Savić (Glumac), Beronja, Denda, Kljajić (Milosević), Gajdobranski, Stupar (Vuksanović A.), Petrović (Boroja) i Derviši.

Već u utorak se nastavlja Razvojna liga, a naše princeze gostuju u Inđiji.